Nowe agregaty chłodnicze Thermo King

Thermo King oraz marka Ingersoll Rand, wprowadzają serię agregatów chłodniczych V-200s — najnowsze uzupełnienie oferty agregatów bez silnika wysokoprężnego, napędzanych z pojazdu, zapewnia wydajne i przyjazne dla środowiska chłodzenie podczas transportu w małych samochodach dostawczych i ciężarowych.  

Systemy chłodnicze Thermo King serii V-200s oferują wysoką wydajność i sprawność sprawdzonych agregatów z serii V-200 MAX w bardziej kompaktowej wersji. Agregaty serii V-200s zapewniają optymalną wydajność chłodniczą dla pojazdów o przestrzeni ładunkowej do 10 m³ towarów zamrożonych i do 19 m³ produktów świeżych – Aby sprostać zmieniającym się oczekiwaniom i nawykom klientów, firmy przewozowe muszą przewozić coraz szerszą gamę produktów świeżych. Jednocześnie, dbając o własne zyski, muszą jeszcze kierować się troską o środowisko naturalne — mówi Eneko Fernandez, Menedżer Produktu ds. Agregatów Napędzanych z Pojazdu, Thermo King Europa, Bliski Wschód i Afryka – Dzięki nowym agregatom V-200s mogą jednocześnie ograniczyć wpływ transportu na środowisko, zachować opłacalność kosztową i wyprzedzać wymagania przepisów i norm branżowych.

Tej samej wielkości skraplacz, co w agregatach Thermo King V-100, zapewnia niższy wsad czynnika chłodniczego, niższą wagę agregatu i większą ładowność. Brak zastosowania osobnego silnika przekłada się na dalsze znaczne ograniczenie emisji hałasu i zanieczyszczeń. Konstrukcja agregatów sprawia, że doskonale sprawdzają się w dystrybucji miejskiej, w miejscach o ograniczeniach wysokości pojazdów, co zapewnia większą elastyczność firmom transportowym i ich kierowcom. Zasilane z pojazdu agregaty serii V-200s dostarczane są standardowo z najnowszej generacji czynnikiem chłodniczym R-452A, który został opracowany we współpracy Thermo King i Chemours i zapewnia niemal o połowę niższy potencjał tworzenia efektu cieplarnianego (GWP) w stosunku do poprzedniego czynnika R-404A.