Thermo King dla DHL

Thermo King oraz marka Ingersoll Rand, w ramach współpracy z DHL dostarczył rozwiązanie chłodnicze do nowego dwupokładowego pojazdu koncepcyjnego DHL do cateringowej obsługi naziemnej samolotów.

W ramach projektu firma Thermo King współpracowała ściśle z firmą Mallaghan, która wykonała nadwozie pojazdu koncepcyjnego dla DHL. Jako urządzenie mające zapewnić warunki z optymalną kontrolą temperatury wewnątrz tego pojazdu do obsługi cateringowej wybrano agregat Thermo King UT-1200. Zaprojektowany specjalnie do montażu dolnego w samochodach ciężarowych i przyczepach, agregat UT-1200 oferuje niskie zużycie paliwa i niski poziom emisji zanieczyszczeń dzięki zastosowaniu silnika Thermo King GreenTech™ .

Wyjątkowość konstrukcji naszego pojazdu polega na tym, że podczas przejazdu podlega on obowiązującemu na terenie portu lotniczego ograniczeniu wysokości do 4 metrów. Jednak po połączeniu z samolotem dach pojazdu unosi się i można uruchomić wewnętrzny podnośnik – mówi Martin Bryce, dyrektor techniczny DHL na Wielką Brytanię i Irlandię – Dzięki temu samochód może osiągnąć o 80 procent większą ładowność, co zmniejszy liczbę pojazdów, a jednocześnie zwiększy sprawność obsługi i ograniczy ślad węglowy firmy DHL na terenie lotniska.

Pojazd został zaprojektowany do pracy w strefie niskich emisji w Londynie (LEZ) i spełnia wszystkie wymagania dotyczące bezpieczeństwa i ochrony środowiska stawiane środkom transportu w Londynie – mówi Steve Williams, dyrektor handlowy Thermo King na Wielką Brytanię – Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w tym projekcie i dostarczać rozwiązania, które przyczyniają się do znacznego wzrostu efektywności i poziomu troski o środowisko naturalne w firmie DHL.

Aby spełnić wysokie wymagania kontroli temperatury, jakie stawia wyjątkowa konstrukcja, a także zapewnić odpowiedni obieg powietrza, firma Thermo King zaprojektowała i zamontowała dodatkowe wentylatory w dolnym pokładzie. Analiza temperatury na pokładzie górnym i dolnym po zamontowaniu urządzeń potwierdziła jej dobry rozkład we wszystkich miejscach, a wentylatory sufitowe zapewniające dobry przepływ powietrza dopełniają całości.