O nas

Dlaczego Apex-Thermo King?

Firma istnieje na rynku od 1988 roku. Jesteśmy autoryzowanym dealerem i serwisem marki Thermo King w Polsce, a także profesjonalnym i kompetentnym partnerem wszystkich firm użytkujących mobilne agregaty chłodnicze. Oferujemy pełen asortyment produktów Thermo King, zapewniamy profesjonalny serwis i obsługę.

Jako autoryzowany przedstawiciel firmy Thermo King współpracujemy z Europejską Siecią Serwisową zapewniając swoim klientom 24h serwis Thermo Assistance działający na terenie całej Europy.

Grafika przedstawiająca samochód ciężarowy z napisem ThermoKare oraz numer telefonu ogólnoświatowej linii telefonicznej ze wsparciem (0-800 80 85 85 85)

APEX-Thermo king TEAM

Nasze doświadczenie w liczbach

35
Lat doświadczenia
100
Pracowników
45K
Godzin serwisowych
2.5K
Montaży Agregatów

Gdzie nas znaleźć?

Działamy w  obszarze województwa pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko mazurskiego.  Posiadamy 3 własne stacje serwisowe: w Gdańsku, Bydgoszczy i Olsztynie.

Wieloletnie doświadczenie oraz starannie dobrany personel, cyklicznie szkolony w centrach Thermo King daje Państwu pewność profesjonalnej opieki serwisowej.

Nagrody

Nagroda od  Thermo King z dużym logiem tej firmy oraz napisem Dealer of the gear 2000
Customer Satisfaction Dealer of the Year 2011

Nagroda za bardzo dobre wyniki w pracy z klientami.

Nagroda od  Thermo King z dużym logiem tej firmy oraz napisem Dealer of the gear 2000
Trailer Dealer of the Year 2012

Najlepsze wyniki sprzedaży naczepowych agregatów chłodniczych w 2012r spośród wszystkich dealerów w Europie.

Nagroda od  Thermo King z dużym logiem tej firmy oraz napisem Dealer of the gear 2000
Dealer of the Year 2020

To najwyższe branżowe wyróżnienie, jakie można otrzymać w dziedzinie serwisu.

logo blue track select 2023

Certyfikat Blue Track Dealer Select

Certyfikat Blue Track Select od 2021 jako Apex-Thermo King otrzymujemy co roku.

Program Blue Track, stworzony przez firmę Thermo King i uruchomiony w grudniu 2020 roku, ma na celu poprawę jakości i zwiększenie dostępności usług oferowanych przez autoryzowanych dealerów. Certyfikat Blue Track Select przyznawany jest tylko wybranym dealerom spośród ponad 500 autoryzowanych punktów serwisowych Thermo King zlokalizowanych w 75 krajach.

Nasza Historia

Grudzień 1988r.

Powstanie Apex Sp. z o.o.

Historia firmy rozpoczyna się od założenia Uspołecznionego Przedsiębiorstwa Wdrożeniowo-Usługowego APEX Sp. z o. o z siedzibą w Gdyni. Przedsiębiorstwo zajmowało się wdrażaniem nowych technologii oraz montażem i serwisowaniem stacjonarnych urządzeń chłodniczych w obiektach magazynowych i produkcyjnych. Jego założycielami byli m.in. Andrzej Urbański i Andrzej Soboczyński – późniejsi Prezesi Spółki.

Sierpień 1992r.

Zielony dostawczak z zamontowanym agregatem chłodniczym Thermo King

Pierwsza współpraca

Spółka nawiązuje współpracę z producentem samochodowych agregatów chłodniczych – firmą THERMO KING, jako PPH APEX Sp. z o.o. z siedzibą w Sopocie przy ul. Dąbrowskiego 6. Od roku 1992 jest nieprzerwanie w światowej w sieci serwisowej THERMO KING jako jedni z pierwszych w Polsce, staje się propagatorem wiedzy i pionierem w instalowaniu urządzeń THERMO KING na pojazdach chłodniczych.

Lipiec 1993r.

dwa zdjęcia na których widać prezesa firmy, który podpisał właśnie umowę z Thermo King.

Podpisujemy umowę z Thermo King

PPH APEX Sp. z o.o. podpisuje z firmą THERMO KING umowę na prowadzenie Afiliowanej Stacji Serwisowej w Gdańsku i zostaje włączone w światową sieć stacji ASO THERMO KING

Rok 1995

2 wystawowe modele ciężarówek wyposażonych w agregaty chłodnicze Thermo King na targach Polagra w 95 roku

Rebranding Firmy i Targi Polagra

Rok 1995 Przyniósł zasadnicze zmiany w dynamicznym rozwoju firmy, która przyjęła nazwę Centrum Pojazdów Chłodniczych APEX Sp. z o.o. Zmiana nazwy (rebranding) wykorzystano do dalszego rozwoju i ekspansji. Międzynarodowe Targi Rolno-Przemysłowe POLAGRA 1995, wśród stoisk, które przyciągały zdecydowanie uwagę profesjonalistów było Centrum Pojazdów Chłodniczych APEX Sp. z o.o.

Wrzesień 1997r.

2 ciężarówki marki Star podczas montażu agregatów chłodniczych Thermo King

Zostaliśmy Autoryzowanym Dealerem Thermo King

Ch. APEX Sp. z o.o. otrzymuje status Autoryzowanego Service-Dealera THERMO KING. Pierwsze polskie pojazdy z agregatami THERMO KING w C P Ch. APEX

Styczeń 1990r.

Samochód serwisowy Apex Thermo King - stoi pod bramą wjazdową na halę serwisu

Podpisaliśmy pełną Umowę Dealerską

THERMO KING podpisuje z C P Ch. APEX Sp. z o.o. pełną Umowę Dealerską, tj. „Sales and Service Dealer Agrement”. Oznaczało to dalsze rozszerzenie zakresu uprawnień o samodzielny import agregatów chłodniczych oraz uzyskanie prawa do kompleksowej obsługi serwisowej i handlowej w zakresie produktów THERMO KING na obszarze województw Pomorskiego, Kujawsko-Pomorskiego i Warmińsko-Mazurskiego oraz dwóch powiatów województwa wielkopolskiego: pilskiego i złotowskiego.

Lipiec 2004r.

Powstanie Apex-Thermo King Sp. z o.o.

Ze względu na kompetencje techniczne oraz wysoki stopień specjalizacji działalności powstaje APEX-THERMO KING Sp. z o.o., która przejmuje całość zagadnień związanych ze sprzedażą i serwisowaniem  agregatów chłodniczych do środków transportu THERMO KING. Ten rebranding nie był tylko inicjatywą zarządu, a elementem budowania wizerunku firmy i ujednolicania nazewnictwa i identyfikacji graficznej, oraz miał uzasadnienie w strategii i polityce marki nadrzędnej. THERMO KING jest marką szeroko rozpoznawalną na świecie, a używanie w nazwie firmy zwiększyło jej znajomość. Natomiast Centrum Pojazdów Chłodniczych APEX Sp. z o.o. kontynuuje kompletację pojazdów chłodniczych we współpracy z producentami nadwozi, konsekwentnie realizując założoną politykę rozwoju firmy w kierunku kompleksowej obsługi specjalistycznego sprzętu do przewozu produktów wymagających stabilnej temperatury podczas transportu, jest również oficjalnym dealerem i serwisem zabudów marki IGLOOCAR.

30 Lipca 2004r.

Oficjalnie działamy jako Spółka Apex-Thermo King

APEX-THERMO KING Sp. z o.o. z siedzibą w Sopocie przy ul. J. Dąbrowskiego 6/1 została zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000215077. Prezesem Zarządu został Andrzej Soboczyński.

Grudzień 2004r.

Nowa siedziba Firmy oraz ciężarówki wyposażone w agregaty chłodnicze Thermo King

Nowa siedziba firmy

APEX-THERMO KING Sp. z o. o. oraz C P Ch. APEX Sp. z o.o. celem poprawy jakości świadczonych usług, zmieniają lokalizację i przenoszą się z Gdańska do Gdyni na ul. Hutniczą 34.

7 Grudnia 2004r.

Sales & Service Dealer Agreement

APEX-THERMO KING podpisuje z firmą “THERMO KING” Umowę Pełnego Dealera, tj. „SALES and SERVICE DEALER AGREEMENT nr 0344” na sprzedaż i obsługę serwisową agregatów chłodniczych do środków transportu marki THERMO KING oraz całą gamę produktów koncernu Ingersoll Rand

Kwiecień 2006r.

oddział Apex Thermo King w Bydgoszczy, pod budynkiem z wielkim logo firmy stoi samochód firmowy obrandowany logiem firmowym.

Otworzyliśmy oddział w Bydgoszczy

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów województwa Kuj. Pomorskiego, APEX-THERMO KING uruchomia nowy drugi Autoryzowany Serwis agregatów chłodniczych do środków transportu Oddział w Bydgoszczy.

Marzec 2011r.

Tryptyk zawierający zdjęcie wnętrze biura obsługi klienta, front budynku serwisowego z bramami wjazdowymi dla ciężarówek oraz moment instalacji dużego logo firmowego na jego frontowej ścianie.

Otworzyliśmy oddział w Olsztynie

Poszerzyliśmy naszą działalność na woj. Warmińsko Mazurskie i uruchomiliśmy trzeci Autoryzowany Serwis agregatów chłodniczych do środków transportu Oddział w Olsztynie

Czerwiec 2013r.

zdjęcie satelitarne z zaznaczoną działką przy ul. Geodetów 18 w Gdańsku

Kupiliśmy działkę

Spółka APEX-THERMO KING dokonała zakupu gruntu pod budowę nowej siedziby firmy, w Gdańsku przy ul. Geodetów 18

Listopad 2015r.

Projekt koncepcyjny budynku nowej siedziby Apex-Thermo King oraz zdjęcia istniejącej już siedziby Spółki.

Ruszyła budowa nowej siedziby Spółki

Rozpoczyna się budowa nowej siedziby i serwisu firmy APEX-THERMO KING na zakupionej działce. Przewidywany termin zakończenia budowy i przeniesienia firmy do nowych pomieszczeń w Gdańsku przy ul. Geodetów nr 18 – listopad 2016.

Styczeń 2016r.

2 ciężarówki wyposażone w agregaty chłodnicze Frigoblock umiejscowione nad szoferką.

Podpisaliśmy umowę z Frigoblock

APEX-THERMO KING podpisuje Umowę Dealerską z firmą FRIGOBLOCK w związku z przejęciem tej firmy przez THERMO KING i włączeniem jej produktów do sprzedaży i serwisowania przez dotychczasowych dealerów THERMO KING

28 listopada 2016r.

front budynku serwisu Apex w Gdańsku późnym wieczorem na budynku świeci wielki napis Thermo King

Nowa siedziba

Już jesteśmy w nowej siedzibie i serwisie APEX-THERMO KING, przeprowadzka do nowego obiektu zakończona! Inwestycja miała na celu stworzenie atrakcyjnego obszaru do prowadzenia działalności gospodarczej, oraz silnej i ugruntowanej pozycji naszej Firmy na rynku, powiększenie majątku trwałego Spółki oraz wzrost i rozwój prowadzonej działalności. Nowa lokalizacja firmy APEX-THERMO KING Sp. z o.o. jest atrakcyjna pod względem logistycznym.

1 czerwca 2018r

Serwis Apex Thermo King Bydgoszcz - na zdjęciu widać budynek główny, 4 otwarte bramy wjazdowe dla ciężarówek, w jednej jest ustawiony samochód, przygotowany do diagnostyki.

Serwis w Bydgoszczy jest w nowej lokalizacji

Z dniem 1-go czerwca 2018 autoryzowany serwis APEX-THERMO KING jest w nowej lokalizacji, w bezpośrednim sąsiedztwie warsztatów PKS ’u, przy ulicy Toruńskiej 147 w Bydgoszczy. Zmiana adresu Bydgoskiego serwisu APEX-THERMO KING  jest wynikiem naszego stałego doskonalenia jakości usług świadczonych przez naszą firmę. Naszym celem jest zapewnienie jak najlepszej dostępności punktów serwisu dla naszych klientów, aby w ten sposób zapewnić im najwyższej jakości obsługę w zasięgu ręki i maksymalizować dyspozycyjność ich pojazdów, a tym samym przyczyniać się do sukcesu naszych klientów. Serwis w nowej lokalizacji będzie świadczyć  także ten sam szeroki zakres wysokiej jakości usług serwisu mobilnych agregatów chłodniczych

2018/2019r.

Mapa Polski podzielona na Województwa z zaznaczonym obszarem działania Sieci Serwisowej TT-Thermo King

Apex Thermo King Sp. z o.o. zmienia właściciela

Na przełomie 2018/2019 roku firma APEX – THERMO KING Sp. z o.o. zmieniła właściciela. 100% udziałów firmy APEX przejęła spółka TT-THERMO KING – największy w Polsce i w tej części Europy dealer Thermo King i Frigoblock. Tym samym nasza firma dołączyła do prestiżowej grupy oferującej swoim klientom dziewięć stacji serwisowych i biur handlowych rozmieszczonych w siedmiu województwach. Stacje serwisowe APEX – THERMO KING działają niezmiennie w Gdańsku, Bydgoszczy i Olsztynie. Prezesem APEX -THERMO KING został pan Jakub Glinkowski

3 czerwca 2019r.

Hala serwisowa w Olsztynie, przedstawia budynek wykończony blachą, widać wejście do biura oraz 2 otwarte bramy wjazdowe dla ciężarówek oraz po prawej stronie zaparkowany firmowy samochód osobowy

Serwis w Olsztynie jest w nowej lokalizacji

Z dniem 3-go czerwca 2019 autoryzowany serwis APEX-THERMO KING jest w nowych pomieszczeniach, przy ulicy Lubelskiej 44E w Olsztynie. Zmiany w serwisie  Thermo King Olsztyn objęły kilka miejsc: zmodernizowanej hali serwisowej warsztatu i magazynu części zamiennych, oraz podnieśliśmy standard pomieszczeń socjalno-biurowych, by pobyt w nich był jak najbardziej przyjazny dla naszych klientów. Każda modernizacja czy rozbudowa naszego serwisu, ma dla nas ogromne znaczenie, wiemy, że przeznaczane środki przekładają się na poprawę obsługi klienta. Serwis w nowej lokalizacji będzie dalej świadczyć  ten sam szeroki zakres wysokiej jakości naszych usług.

Wrzesień 2020r.

Premiera agregatu chłodniczego Thermo King, na placu manewrowym widać dużo ludzi podziwiających nowy produkt Thermo King

Premiera agregatu Advancer

W ostatni piątek września 2020 roku, w naszej centrali w Gdańsku zorganizowana została uroczysta premiera najnowszego agregatu Thermo King do naczep chłodniczych – ADVANCER. W wydarzeniu wzięli udział Klienci APEX-THERMO KING. Goście chwalili sobie możliwość przetestowania przygotowanych specjalnie na ten event agregatów ADVANCER zamontowanych na naczepach chłodniczych. Całość wydarzenia zakończona została uroczystą kolacją i kuluarowymi rozmowami przy akompaniamencie zespołu jazzowego.

2021r.

Samochód serwisu mobilnego stojący pod bramą wjazdową na halę serwisową. Posiada na swym boku duże logo Thermo King i wizerunek agregatu chłodniczego.

Serwis Mobilny

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych Klientów, Apex -Thermo King  Serwis Olsztyn uruchomił dla Państwa serwis mobilny. Serwis mobilny oferowany przez firmę Apex -Thermo King umożliwia szybkie usunięcie awarii w miejscu jej powstania, co obniża koszty związane z nieplanowanym przestojem, poza Gdańskiem, Bydgoszczą, także w Olsztynie dysponujemy serwisem mobilnym. Nasze usługi świadczymy nie tylko w naszych autoryzowanych stacjach serwisowych, dla klientów, którzy nie mają możliwości, by do nas dojechać prowadzimy również mobilny serwis naprawczy agregatów chłodniczych obejmujący kompleksowy najwyższy poziom usług. Wykwalifikowana załoga dojedzie w każde miejsce kompletnie wyposażonym samochodem technicznym , aby udzielić pomocy w dogodnej dla Państwa lokalizacji.  

Marzec 2023

ludzie zaglądający do wnętrza agregatu chłodniczego zamontowanego na naczepie, która jest postawiona na placu manewrowym pod serwisem Thermo King Gdańsk

Jesteśmy pierwsi w Polsce

Apex- Thermo King jako pierwszy w Polsce przekazał klientowi najnowszy multitemparaturowy agregat THERMO KING Advancer A-500 Spectrum

pl_PLPolish