O nas

Dlaczego Apex-Thermo King?

Firma istnieje na rynku od 1988 roku. Jesteśmy autoryzowanym dealerem i serwisem marki Thermo King w Polsce, a także profesjonalnym i kompetentnym partnerem wszystkich firm użytkujących mobilne agregaty chłodnicze. Oferujemy pełen asortyment produktów Thermo King, zapewniamy profesjonalny serwis i obsługę.

Jako autoryzowany przedstawiciel firmy Thermo King współpracujemy z Europejską Siecią Serwisową zapewniając swoim klientom 24h serwis Thermo Assistance działający na terenie całej Europy.

Grafika przedstawiająca samochód ciężarowy z napisem ThermoKare oraz numer telefonu ogólnoświatowej linii telefonicznej ze wsparciem (0-800 80 85 85 85)

APEX-Thermo king TEAM

Nasze doświadczenie w liczbach

35
Lat doświadczenia
100
Pracowników
45K
Godzin serwisowych
2.5K
Montaży Agregatów

Gdzie nas znaleźć?

Działamy w  obszarze województwa pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko mazurskiego.  Posiadamy 3 własne stacje serwisowe: w Gdańsku, Bydgoszczy i Olsztynie.

Wieloletnie doświadczenie oraz starannie dobrany personel, cyklicznie szkolony w centrach Thermo King daje Państwu pewność profesjonalnej opieki serwisowej.

Nagrody

Nagroda od  Thermo King z dużym logiem tej firmy oraz napisem Dealer of the gear 2000
Customer Satisfaction Dealer of the Year 2011

Nagroda za bardzo dobre wyniki w pracy z klientami.

Nagroda od  Thermo King z dużym logiem tej firmy oraz napisem Dealer of the gear 2000
Trailer Dealer of the Year 2012

Najlepsze wyniki sprzedaży naczepowych agregatów chłodniczych w 2012r spośród wszystkich dealerów w Europie.

Nagroda od  Thermo King z dużym logiem tej firmy oraz napisem Dealer of the gear 2000
Dealer of the Year 2020

To najwyższe branżowe wyróżnienie, jakie można otrzymać w dziedzinie serwisu.

logo blue track select 2023

Certyfikat Blue Track Dealer Select

Certyfikat Blue Track Select od 2021 jako Apex-Thermo King otrzymujemy co roku.

Program Blue Track, stworzony przez firmę Thermo King i uruchomiony w grudniu 2020 roku, ma na celu poprawę jakości i zwiększenie dostępności usług oferowanych przez autoryzowanych dealerów. Certyfikat Blue Track Select przyznawany jest tylko wybranym dealerom spośród ponad 500 autoryzowanych punktów serwisowych Thermo King zlokalizowanych w 75 krajach.

Nasza Historia

Grudzień 1988r.

Powstanie Apex Sp. z o.o.

Historia firmy rozpoczyna się od założenia Uspołecznionego Przedsiębiorstwa Wdrożeniowo-Usługowego APEX Sp. z o. o z siedzibą w Gdyni. Przedsiębiorstwo zajmowało się wdrażaniem nowych technologii oraz montażem i serwisowaniem stacjonarnych urządzeń chłodniczych w obiektach magazynowych i produkcyjnych. Jego założycielami byli m.in. Andrzej Urbański i Andrzej Soboczyński – późniejsi Prezesi Spółki.

Sierpień 1992r.

Pierwsza współpraca

Spółka nawiązuje współpracę z producentem samochodowych agregatów chłodniczych – firmą THERMO KING, jako PPH APEX Sp. z o.o. z siedzibą w Sopocie przy ul. Dąbrowskiego 6. Od roku 1992 jest nieprzerwanie w światowej w sieci serwisowej THERMO KING jako jedni z pierwszych w Polsce, staje się propagatorem wiedzy i pionierem w instalowaniu urządzeń THERMO KING na pojazdach chłodniczych.

Lipiec 1993r.

Podpisujemy umowę z Thermo King

PPH APEX Sp. z o.o. podpisuje z firmą THERMO KING umowę na prowadzenie Afiliowanej Stacji Serwisowej w Gdańsku i zostaje włączone w światową sieć stacji ASO THERMO KING

Rok 1995

Rebranding Firmy i Targi Polagra

Rok 1995 Przyniósł zasadnicze zmiany w dynamicznym rozwoju firmy, która przyjęła nazwę Centrum Pojazdów Chłodniczych APEX Sp. z o.o. Zmiana nazwy (rebranding) wykorzystano do dalszego rozwoju i ekspansji. Międzynarodowe Targi Rolno-Przemysłowe POLAGRA 1995, wśród stoisk, które przyciągały zdecydowanie uwagę profesjonalistów było Centrum Pojazdów Chłodniczych APEX Sp. z o.o.

Wrzesień 1997r.

Zostaliśmy Autoryzowanym Dealerem Thermo King

Ch. APEX Sp. z o.o. otrzymuje status Autoryzowanego Service-Dealera THERMO KING. Pierwsze polskie pojazdy z agregatami THERMO KING w C P Ch. APEX

Styczeń 1990r.

Podpisaliśmy pełną Umowę Dealerską

THERMO KING podpisuje z C P Ch. APEX Sp. z o.o. pełną Umowę Dealerską, tj. „Sales and Service Dealer Agrement”. Oznaczało to dalsze rozszerzenie zakresu uprawnień o samodzielny import agregatów chłodniczych oraz uzyskanie prawa do kompleksowej obsługi serwisowej i handlowej w zakresie produktów THERMO KING na obszarze województw Pomorskiego, Kujawsko-Pomorskiego i Warmińsko-Mazurskiego oraz dwóch powiatów województwa wielkopolskiego: pilskiego i złotowskiego.

Lipiec 2004r.

Powstanie Apex-Thermo King Sp. z o.o.

Ze względu na kompetencje techniczne oraz wysoki stopień specjalizacji działalności powstaje APEX-THERMO KING Sp. z o.o., która przejmuje całość zagadnień związanych ze sprzedażą i serwisowaniem  agregatów chłodniczych do środków transportu THERMO KING. Ten rebranding nie był tylko inicjatywą zarządu, a elementem budowania wizerunku firmy i ujednolicania nazewnictwa i identyfikacji graficznej, oraz miał uzasadnienie w strategii i polityce marki nadrzędnej. THERMO KING jest marką szeroko rozpoznawalną na świecie, a używanie w nazwie firmy zwiększyło jej znajomość. Natomiast Centrum Pojazdów Chłodniczych APEX Sp. z o.o. kontynuuje kompletację pojazdów chłodniczych we współpracy z producentami nadwozi, konsekwentnie realizując założoną politykę rozwoju firmy w kierunku kompleksowej obsługi specjalistycznego sprzętu do przewozu produktów wymagających stabilnej temperatury podczas transportu, jest również oficjalnym dealerem i serwisem zabudów marki IGLOOCAR.

30 Lipca 2004r.

Oficjalnie działamy jako Spółka Apex-Thermo King

APEX-THERMO KING Sp. z o.o. z siedzibą w Sopocie przy ul. J. Dąbrowskiego 6/1 została zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000215077. Prezesem Zarządu został Andrzej Soboczyński.

Grudzień 2004r.

Nowa siedziba firmy

APEX-THERMO KING Sp. z o. o. oraz C P Ch. APEX Sp. z o.o. celem poprawy jakości świadczonych usług, zmieniają lokalizację i przenoszą się z Gdańska do Gdyni na ul. Hutniczą 34.

7 Grudnia 2004r.

Sales & Service Dealer Agreement

APEX-THERMO KING podpisuje z firmą “THERMO KING” Umowę Pełnego Dealera, tj. „SALES and SERVICE DEALER AGREEMENT nr 0344” na sprzedaż i obsługę serwisową agregatów chłodniczych do środków transportu marki THERMO KING oraz całą gamę produktów koncernu Ingersoll Rand

Kwiecień 2006r.

Otworzyliśmy oddział w Bydgoszczy

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów województwa Kuj. Pomorskiego, APEX-THERMO KING uruchomia nowy drugi Autoryzowany Serwis agregatów chłodniczych do środków transportu Oddział w Bydgoszczy.

Marzec 2011r.

Otworzyliśmy oddział w Olsztynie

Poszerzyliśmy naszą działalność na woj. Warmińsko Mazurskie i uruchomiliśmy trzeci Autoryzowany Serwis agregatów chłodniczych do środków transportu Oddział w Olsztynie

Czerwiec 2013r.

Kupiliśmy działkę

Spółka APEX-THERMO KING dokonała zakupu gruntu pod budowę nowej siedziby firmy, w Gdańsku przy ul. Geodetów 18

Listopad 2015r.

Ruszyła budowa nowej siedziby Spółki

Rozpoczyna się budowa nowej siedziby i serwisu firmy APEX-THERMO KING na zakupionej działce. Przewidywany termin zakończenia budowy i przeniesienia firmy do nowych pomieszczeń w Gdańsku przy ul. Geodetów nr 18 – listopad 2016.

Styczeń 2016r.

Podpisaliśmy umowę z Frigoblock

APEX-THERMO KING podpisuje Umowę Dealerską z firmą FRIGOBLOCK w związku z przejęciem tej firmy przez THERMO KING i włączeniem jej produktów do sprzedaży i serwisowania przez dotychczasowych dealerów THERMO KING

28 listopada 2016r.

Nowa siedziba

Już jesteśmy w nowej siedzibie i serwisie APEX-THERMO KING, przeprowadzka do nowego obiektu zakończona! Inwestycja miała na celu stworzenie atrakcyjnego obszaru do prowadzenia działalności gospodarczej, oraz silnej i ugruntowanej pozycji naszej Firmy na rynku, powiększenie majątku trwałego Spółki oraz wzrost i rozwój prowadzonej działalności. Nowa lokalizacja firmy APEX-THERMO KING Sp. z o.o. jest atrakcyjna pod względem logistycznym.

1 czerwca 2018r

Serwis w Bydgoszczy jest w nowej lokalizacji

Z dniem 1-go czerwca 2018 autoryzowany serwis APEX-THERMO KING jest w nowej lokalizacji, w bezpośrednim sąsiedztwie warsztatów PKS ’u, przy ulicy Toruńskiej 147 w Bydgoszczy. Zmiana adresu Bydgoskiego serwisu APEX-THERMO KING  jest wynikiem naszego stałego doskonalenia jakości usług świadczonych przez naszą firmę. Naszym celem jest zapewnienie jak najlepszej dostępności punktów serwisu dla naszych klientów, aby w ten sposób zapewnić im najwyższej jakości obsługę w zasięgu ręki i maksymalizować dyspozycyjność ich pojazdów, a tym samym przyczyniać się do sukcesu naszych klientów. Serwis w nowej lokalizacji będzie świadczyć  także ten sam szeroki zakres wysokiej jakości usług serwisu mobilnych agregatów chłodniczych

2018/2019r.

Apex Thermo King Sp. z o.o. zmienia właściciela

Na przełomie 2018/2019 roku firma APEX – THERMO KING Sp. z o.o. zmieniła właściciela. 100% udziałów firmy APEX przejęła spółka TT-THERMO KING – największy w Polsce i w tej części Europy dealer Thermo King i Frigoblock. Tym samym nasza firma dołączyła do prestiżowej grupy oferującej swoim klientom dziewięć stacji serwisowych i biur handlowych rozmieszczonych w siedmiu województwach. Stacje serwisowe APEX – THERMO KING działają niezmiennie w Gdańsku, Bydgoszczy i Olsztynie. Prezesem APEX -THERMO KING został pan Jakub Glinkowski

3 czerwca 2019r.

Serwis w Olsztynie jest w nowej lokalizacji

Z dniem 3-go czerwca 2019 autoryzowany serwis APEX-THERMO KING jest w nowych pomieszczeniach, przy ulicy Lubelskiej 44E w Olsztynie. Zmiany w serwisie  Thermo King Olsztyn objęły kilka miejsc: zmodernizowanej hali serwisowej warsztatu i magazynu części zamiennych, oraz podnieśliśmy standard pomieszczeń socjalno-biurowych, by pobyt w nich był jak najbardziej przyjazny dla naszych klientów. Każda modernizacja czy rozbudowa naszego serwisu, ma dla nas ogromne znaczenie, wiemy, że przeznaczane środki przekładają się na poprawę obsługi klienta. Serwis w nowej lokalizacji będzie dalej świadczyć  ten sam szeroki zakres wysokiej jakości naszych usług.

Wrzesień 2020r.

Premiera agregatu Advancer

W ostatni piątek września 2020 roku, w naszej centrali w Gdańsku zorganizowana została uroczysta premiera najnowszego agregatu Thermo King do naczep chłodniczych – ADVANCER. W wydarzeniu wzięli udział Klienci APEX-THERMO KING. Goście chwalili sobie możliwość przetestowania przygotowanych specjalnie na ten event agregatów ADVANCER zamontowanych na naczepach chłodniczych. Całość wydarzenia zakończona została uroczystą kolacją i kuluarowymi rozmowami przy akompaniamencie zespołu jazzowego.

2021r.

Serwis Mobilny

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych Klientów, Apex -Thermo King  Serwis Olsztyn uruchomił dla Państwa serwis mobilny. Serwis mobilny oferowany przez firmę Apex -Thermo King umożliwia szybkie usunięcie awarii w miejscu jej powstania, co obniża koszty związane z nieplanowanym przestojem, poza Gdańskiem, Bydgoszczą, także w Olsztynie dysponujemy serwisem mobilnym. Nasze usługi świadczymy nie tylko w naszych autoryzowanych stacjach serwisowych, dla klientów, którzy nie mają możliwości, by do nas dojechać prowadzimy również mobilny serwis naprawczy agregatów chłodniczych obejmujący kompleksowy najwyższy poziom usług. Wykwalifikowana załoga dojedzie w każde miejsce kompletnie wyposażonym samochodem technicznym , aby udzielić pomocy w dogodnej dla Państwa lokalizacji.  

Marzec 2023

Jesteśmy pierwsi w Polsce

Apex- Thermo King jako pierwszy w Polsce przekazał klientowi najnowszy multitemparaturowy agregat THERMO KING Advancer A-500 Spectrum

Wrzesień 2023

Powstanie Centrum Serwisowego Bydgoszcz

Przeniesienie Bydgoskiej Stacji Serwisowej do nowej, funkcjonalnej lokalizacji znajdującej się przy ul. Bydgoskich Przemysłowców 29 w Bydgoszczy. Rozszerzenie zakresu usług oraz Powstanie Centrum Serwisowego Bydgoszcz świadczącego kompleksowe usługi dla transportu w zakresie: serwisu agregatów chłodniczych, serwisu samochodów dostawczych, ciężarowych i naczep, kompleksowej likwidacji szkód z blacharnią i lakiernią, diagnostyki komputerowej, a także Okręgową Stację Kontroli Pojazdów.

Październik 2023

Zmiana adresu ASO Olsztyn

Autoryzowana Stacja Obsługi Thermo King w Olsztynie przenosi się z ulicy Lubelskiej do nowej siedziby przy ul. Towarowej 20A w Olsztynie