Nowe panele słoneczne Thermo King

Thermo King wprowadził nowe, wysokowydajne panele słoneczne ThermoLite™ służące do podtrzymywania stałego ładowania, przedłużania trwałości akumulatorów agregatów chłodniczych, co pozwoli uniknąć kosztownych interwencji serwisowych po rozładowaniu akumulatora na trasie. Rozwiązanie to opiera się na tej samej technologii, która została wprowadzona przez firmę w Stanach Zjednoczonych w roku 2015.

 

Akumulatory, które rozładowują się z wielu powodów, mogą osiągnąć taki stan, w którym — wskutek częstego całkowitego rozładowania — nie będzie można ich już naładować, co wiąże się z kosztownymi interwencjami serwisowymi, aż wreszcie prowadzi do konieczności ich wymiany — mówi Gary Mullins, menedżer produktu ds. części zamiennych Thermo King na kraje Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki – Dzięki naszym panelom solarnym urządzenia TracKing™ oraz inne systemy telematyki mogą monitorować działanie sprzętu przez długi czas, nawet gdy agregat jest wyłączony, zapewniając tym samym utrzymanie akumulatora w dobrym stanie.

Firmy przewozowe często zwracają uwagę na możliwość utrzymania stałego kontaktu z agregatami za pomocą systemów telematyki, nawet gdy nie są one w trasie lub działają w trybie uśpienia. Panele słoneczne ThermoLite pomagają chronić akumulator przed uszkodzeniem wskutek normalnego lub głębokiego rozładowania przez obciążenia poboczne, generowane przez systemy telematyki i inne urządzenia, oświetlenie oraz czujniki. Zapewniają one stałe doładowywanie akumulatora, kompensując te obciążenia, przyczyniając się do utrzymania nieprzerwanej pracy instalacji chłodniczych.

Stosowanie paneli słonecznych ThermoLite, poprzez regularne doładowywanie, nawet w warunkach słabego nasłonecznienia zimą, a tym samym zapobieganie rozładowaniu akumulatora, przyczynia się do przedłużenia jego trwałości i zwiększania oszczędności paliwa w całym okresie eksploatacji urządzenia. Jedyny na rynku samochodowy kontroler ładowania ThermoLite, który jest przedmiotem zgłoszenia patentowego, eliminuje problemy związane z przepięciami i odwróceniem biegunowości, które stwarzają niebezpieczeństwo porażenia, przeładowania i wysokich wahań napięcia podczas rozruchu.

Nowe panele słoneczne Thermo King ThermoLite, dopasowane do agregatów dachowych izolowanych naczep, przeszły liczne badania i próby, w których sprawdzono między innymi ich wytrzymałość na drgania, mycie ciśnieniowe oraz odporność na skrajne warunki pogodowe. Potwierdza to ich trwałość i niezawodność w transporcie drogowym, niezależnie od warunków klimatycznych.

pl_PLPolish